SÜLEYMAN ÖZSAKALLI

 İZMİR BÖLGE TEMSİLCİSİ

1960 yılında Karşıyaka İzmir doğumluyum.Liseyi İzmir Özel Türk Kolejinde tamamladım. İki yıl İngiltere de kalarak İngilizce konusunda yeteneğimi geliştirdim. Türkiye’ye döndükten sonra ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ  Temel Bilimler ve Yabancı Diller Yüksek Okulundan mezun oldum. Babam ve ağabeyim ile birlikte İzmir Menemen’de kendi çiftliğimizde Tarım ve Hayvancılık ile ilgilendim. Aynı dönemlerde de İzmir/Menemen Ziraat Odası ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri Derneği’ne üye olarak kaydımı yaptırdım ve hala üyeliğim devam etmektedir.

1986 DOĞRU YOL PARTİSİ İlçe Başkan Yardımcılığı, Sayın Tansu ÇİLLER döneminde ilçe başkanlığı, 2009 yılında DP Karşıyaka Belediye Bşk adayı, 2010/2013 yılları arasında DP Genel Merkez MKYK’de, 2013/2016 Genel Merkez Genel İdare Kurulunda görev yaptım.

1996 yılında Karşıyaka’da Tuna Kültür ve Sanat Derneği’ni kurdum; halen Onursal Başkanlığım devam etmektedir. Bu derneģimiz özellikle müzik alanında Kültürümüzün yayılmasını, korunmasını ve yeni nesillere aktarılmasını sağlarken verdiğimiz konserlerle Sosyal Sorumluluk Projelerine de destek vermektedir. 1999 yılında Karşıyakalılar Birliği Derneğini kurarak ilçemizde yaşayan hemşehrilerimize birbirleriyle kaynaşmalarına katkı vermeye çalıştık. 2008 yılında Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kuruluna girdim ve 2015 yılında Başkan oldum. Halen Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) başkanlığını yürütüyorum.2015 yılında Karşıyaka Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı yönetim kuruluna seçildim. 43 dernekten oluşan KSTK-Karşıyaka Sivil Toplum kuruluşları Birliğinin Başkanlık görevini de halen yürütmekteyim.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian BERGER’in de katıldığı geniş çaplı toplantıya ismen  davet edilerek Karşıyaka ve İzmir’i temsil ettim.. 2017 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul ile KARŞIYAKA SPOR KLÜBÜ Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildim. Halen aynı görevi sürdürmekteyim..

2019 Yılında ise Türk Dünyası ve İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Ömer HAYALİ tarafından TÜRK DÜNYASI YILDIZLARI Ödülüne layık görüldüm.