Y.M.M. DR. BURÇİN GÖZLÜKLÜ

 YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ ÜYESİ

Centrum Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ve Grup Şirketleri’nin kurucusu ve yönetici ortağı olarak görev yapmaktadır. Dünyanın en büyük denetim ve hukuk firmalarından olan Almanya merkezli ETL Global’ın Türkiye ofisi vergi başkanıdır. Kurucusu olduğu Centrum, vergi alanında Dünyanın en itibarlı araştırma ve yayıncılık şirketi olarak görülen İngiltere merkezli International Tax Review (ITR) isimli şirket tarafından 2018 yılında “Türkiye’nin En İyi Vergi Şirketi” ödülüne layık görülmüştür.

Centrum Grubu’nu kurmadan önce, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda 10 yıl süreyle Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılı içerisinde Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu (yeni adıyla Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu) Genel Sekreteri olarak atanmış ve 3 yıla yakın süreyle uluslararası muhasebe standartlarının yerel mevzuata kazandırılması çalışmalarına liderlik etmiştir. Asya- Okyanusya Standart Belirleyicileri Grubu (AOSSG)’ne üye, Dünya Standart Belirleyicileri Grubu (WSS)’na ise gözlemci üye olarak katılmıştır. Görevi süresince, Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK)’nun hazırlanması çalışmalarında aktif olarak yer almış, Avrupa Birliği müktesebatı Şirketler Hukuku faslının AB Komisyonu ile müzakeresi sürecinde yeni TTK’nın muhasebe ve denetim ile ilgili düzenlemeleri yönünden ülkemizi temsil etmiştir.

2010 yılında Koç Holding A.Ş. bünyesinde Denetim Grubu Koordinatörü olarak çalışmaya başlamış, akabinde Vergi Yönetimi Koordinatörü olarak atanmış ve 2014 yılının ortasına kadar Koç Topluluğu Şirketlerinin üst düzey vergi yöneticisi olarak çalışmıştır.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup, Başkent Üniversitesi Muhasebe Finansman Anabilim Dalında Doktora yapmıştır.

2013 yılından bu yana Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesidir. Centrum bünyesindeki görevlerine ek olarak, 2020 yılı itibariyle ARIA Women Investments Yatırım Komitesi Üyesi, DEİK Hollanda ve Sırbistan İş Konseyleri Üyesi ve halka açık Yeni Gimat GYO A.Ş.’nin bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yeminli mali müşavir ve bağımsız denetçi ünvanlarına sahip olup, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.