YAVUZ CAN YAZICI

 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Yerli ve yabancı şirketlere 20 yılı aşkın bir süredir stratejik iletişimi danışmanlığı sunan PR Aktif İletişim Hizmetleri’nin kurucusu ve başkanı olan Yavuz Can Yazıcı, şimdiki adıyla M.Ü. İletişim Fakültesi’ndeki öğrencilik yıllarında başladığı çalışma yaşamının ilk 10 yılında gazetecilik, araştırmacılık ve reklamcılık yaptı.

Daha sonraki 10 yıl kurumsal şirketlerin bünyelerinde çalıştıktan sonra iletişim ve halkla ilişkiler ajanslarında görev yaptı, farklı bölümlerde yöneticilik yaptı, onlarca genç yetiştirdi.

Yazıcı, 2000 yılında kurduğu PR Aktif İletişim Hizmetleri ile finans, yazılım, telekom, lojistik, tekstil, mobilya, inşaat, enerji, sanayi, sağlık, kültür/sanat, turizm, gastronomi, sosyal inovasyon, sivil toplum örgütleri, kongre ve etkinlik gibi sektörlerde faaliyet gösteren her ölçekten yerli/yabancı şirket ve kurumlara Bütünleşik İletişim Danışmanlığı yaptı. Çok sayıda proje tasarladı ve gerçekleştirdi.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği TÜHİD, Gastronomi Turizmi Derneği üyesi olan Yavuz Can Yazıcı, Rotary hayatına 1989 yılında Sultanahmet Rotary Kulübü’nde adım attı. 2002-2003 ve 2012-2013 Dönemleri’nde Başkanlık yaptı. Üç dönem 2420. Bölge’de Halkla İlişkiler Ana Komitesi’nde görev aldı, iki döneminde Ana Komite Başkanı oldu.  Yazıcı, Rotary 2420. Bölge Gastro Rotary Hobi Grubu Başkanı’dır. .

Klasik müzik, Klazmer müziği, Çingene Cazı özel ilgi alanlarından bazılarıdır. Halen İsviçre’den yayın yapan Swiss Jazz Radio’nun Türkiye’deki jüri üyesi olan Yazıcı, 1961 Ankara doğumlu ve bir kız babasıdır.