SEZER AKSOY

 İSTANBUL

ODTÜ İşletmecilik Bölümünden 1986 yılında mezun oldum.

İş hayatına TC Merkez Bankası ‘Bankalar Gözetim Uzmanı’ olarak başladım ve ardından Türkiye İş Bankası’nda ‘Ekonomik Araştırmalar Uzmanı’ olarak çalıştım. 1990 yılında I-Bimsa’da ‘Finansal ve İnsan Kaynakları Sistemleri’ Danışmanlık bölümünde Sabancı şirketlerine sistem uygulama danışmanı olarak yoluma devam ettim. 1996 yılında bir Dünya Bankası projesine katılarak aldığım yönetim danışmanlığı sertifikasıyla Karum Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd şirketini kurarak bugüne değin süregelen girişimcilik serüvenime başladım.

Kadın Girişimciliği’ni destekleme konusuyla ilgili çeşitli projeler gerçekleştirdim.  WeCONNECT International ve Global Kadın Liderler Network (GWLN) üyesiyim.

EATA (European Association for Transactional Analysis) tarafından düzenlenen Transaksiyonel Analiz eğitimlerine katıldım. Güvenli Bağlanma (AP), Öze Dönüş (CIYO) , Mindfulness alanlarında yurtiçi ve dışında pek çok eğitimler aldım ve uygulamalar yapmaktayım.

Yolum “Şiddetsiz İletişim”le 10 yıl önce kesişti. Şiddetsiz iletişim sertifika süreci eğitimlerini tamamladım.

Nisan 2017’de Polonya’da yapılan 16 ülkeden yaklaşık 60 okul sahibi, yöneticisi ve öğretmenin katılımlarıyla gerçekleşen “Life Enriching Education Laboratory- LEE Lab”e katılarak şiddetsiz iletişimin okullardaki uygulamalarına ilişkin bilgilenme ve ilham alma olanağı buldum. ‘Bu Okulda Barış Dili Konuşulur.’ Programını geliştirdim ve ODTÜ GV Okullarında, TED Kolejlerinde, VKV KOÇ Okullarında, Final Okullarında ve MEB Üsküdar Abidin Gün İlköğretim Okulu’nda uygulamasına halen devam etmekteyim. Bu programla şu ana kadar 350 den fazla öğretmene ulaştım.

Dünyada giderek artan şiddeti azaltmaya yönelik bireysel bir çaba olarak, PEACE LANGUAGE CENTER – BARIŞ DİLİ MERKEZİ projemi hayata geçirerek şiddetsiz İletişim programının bir uyarlaması olan ‘Barış Dili’ eğitimlerini kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına özel geliştiriyorum ve uyguluyorum.