ERAN TAPAN

 TİCARİ İLİŞKİLER GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İDE Proje geliştirme şirketinin kurucusu olan Eran Tapan iş hayatına Koç Holding’te planlama uzmanı olarak başladı. Koç Holding’te Avrupa Topluluğu ve ekonomik ilişkiler, Ram Dış Ticaret firmasında uluslararası ticaret alanlarında çalışmalar yaptı.

Sabancı Holding Londra Merkezi’nde Tapan; Ayrıca Bridgestone ve Sabancı ortaklığı Lassa’nın global bayii teşkilatının kurulmasında ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında aktif rol aldı.

 

Londra Sabancı Bankası yönetim kurulu üyeliği; Exsa UK Trading ve Universal Trading Londra ofislerinde Genel Müdürlük, holding bünyesinde grubun stratejilerinin belirlendiği planlama ve yönlendirme Konsey Üyeliği görevlerinde bulundu.

Uluslararası ticaret ve medya alanında konumlarında lider Londra Merkezli MRI ve New York merkezli Atwood Richards şirketlerinde yönetici ortak olarak görev yaptı.

29 yıllık kariyerinde iş geliştirme, medya, pazarlama ve satış olmak üzere birçok farklı alanda uzmanlaştı.

Şu anda şirketlerin karlılıklarını arttırmak üzere pazarlama, satın alma, stok ve atıl kapasite değerlendirme,  finansman, medya, siber güvenlik ve sosyal medya hizmetleri alanlarında Proje geliştirmekte ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

Eran Tapan Ankara Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi işletme bölümü mezunu olup İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünde Uluslararası Yönetim yüksek lisan derecesi vardır. Cambridge Üniversite’sinde işletme alanında 1 yıl yüksek lisans eğitimi görmüştür.