CENK DURAL

 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

04.11.1961  de doğmuş,

İlk, Orta, Lise Eğitimini TED Ankara Kolejinde almış ve  Lise bölümünden 1978 yılında  mezun olmuştur.

Lisans eğitimini İngiltere, Londra’da , North London Polyetchnic’de Mimarlık dalında almış ve 1984 yılında BSC Honour Architect ünvanını alarak mezun olmuştur.

Yüksek lisans eğitimine ODTÜ Mimarlık bölümünde devam ederek, 1987 yılında bu üniversiteden Msc. Architect ünvanı ile mezun olmuştur.

Yine, ODTÜ ‘de 1997-1998 yıllarında Exceutive MBA eğitimi almıştır.

1993 yılında TÜGİAD ( Türkiye Genç İşadamları Derneği ) üyesi olarak bu derneğin 1994 yılında Ankara Şubesinin kurulmasında çalışmalarda bulunmuş ve TÜGİAD Ankara Yönetiminde aktif rol almıştır.

Halen TÜGİAD Onur Üyesidir.

Yine 2006 yılında ASİAD (Ankara Sanayici ve İşadamları Derneğine) üye olarak, 4 yıl Yönetim Kurulunda aktif görev almıştır.

1999 yılında Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL’den, TÜSİAV Üstün Hizmet ve Başarı Ödülünü almıştır.

1992 yılından beri kurucusu olduğu DITACO ULUSLARARASI TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK LTD.ŞTİ. ile Ticaret hayatına devam etmektedir.

Kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’de ve 10 dan fazla harici  ülkedeki projelerde çeşitli inşaat taahhütleri üstlenen firmasıyla prestijli projelere imza atmıştır.   2016 yılından beri Afrika’da projeler üstlenmeye başlamış ve hali hazırda çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 1 Çocuklu olan Cenk Seyhan Dural, çok iyi derecede İngilizce, az Rusça ve İtalyanca bilmektedir.